Nemokami pratybu atsakymai, Pagalba mokiniui - Straipsniai: Recenzijos Top  


Nemokami pratybu atsakymai

Pratybu atsakymai Nemokami pratybu atsakymai Konspektai

DIDŽIAUSIA PRATYBŲ ATSAKYMŲ SVETAINĖ!

Tai didžiausia Lietuvoje nemokamų pratybų atsakymų svetainė. Moksleivis užsukęs čia, negali aklai nusirašyti, atvykęs čia jis turi tiesiog pasitikrinti jau atliktus namų darbus!

Pratybu atsakymai

Rūšiavimas pagal dalykus

Straipsnių hierarchija

Straipsniai: Recenzijos

A.Mackaus eilėraščio "Sala ir paukštis" interpretacija
Algimantas Mackus savo kūryboje išreiškia gyvenimo beprasmybę, joje dominuoja mirties tamatika, kuri viešpatauja erdvėje ir laike, kaip galutinė realybė. Absoliutus mirties viešpatavimas išmuša daiktus iš nuolatinių padėčių, sujaukia sąvokas ir atima įprastas gyvenimo prasmes. Jo poezijoje, kaip ir šitame eilėraštyje, susijungia depoetizacija ir vidinis nerimas.

Branduolinio atgrasinimo strategija

Įvadas

Vis dažniau ir dažniau pasaulį sukrečia terorizmo bangos. Kas tai? Civilizacijų konfliktai ar tiesiog agresijos priemonės, noras būt pastebėtiems. Tobulėjant ginklam ir jų prieinamumui ateity be abejo tai bus rimčiausia problema, nors jau gal ir yra. Savo darbe aš nekalbėsiu apie terorizmą, tačiau atg


E.LiegutÄ—s knygos Baltoji Moteris recenzija
Emilija Liegutė yra prozininkė ir dramaturgė. Ji yra paršiusi apsakymų rinkinius, apysakas, pasakas bei pjeses: „Dramblienė“, „ Šuo Džimas – geras“, „Pranciškus Skorina“, „Emilija Pliaterytė“. Šios autorės kuriama literatūra yra skirta įvairaus amžiaus žmonėms. Rašytoja gali savo pasakojimais paįvairinti fantazija vaikui, o giliais išgyvenimais priversti susimąsti jau brandų žmogų.

Filmo "Pano labirintas" recenzija
Filmai visada siekia nustebinti žiūrovus kažkuo nauju.Žiauri Guillermo del Toro fantastinė drama "Pano labirintas" stengiasi šokiruoti žiūrovą,bet taip pat papasakoti įdomią istoriją. Tai pasaka,kurioje susipina realumo ir nerealumo jausmas,nes režisierius sulieja du žanrus : istorinę ir fantastinę dramas.Tai režisieriui įprasta,nes yra keletas dramų,kuriose taip pat sulieja du skirtingus žanrus.

Knygos "451° Farenheito" recenzija
Ar kada nors susimąstėte, kodėl apie paiką, tuščią žmogų kartais pasakoma: „Tai kad jis, ko gero, per visą savo gyvenimą nėra nei vienos knygos perskaitęs“? Negi knygos „pripildo“ žmogų? Tam tikra prasme – taip. Žinoma, ne visos. Nes prisiskaitymas, kaip taikliai pastebėjo viena literatūrologė, toli gražu nėra lygus apsiskaitymui. Tai kaip yra iš tikrųjų?

Knygos "Alchemikas" recenzija
Paulo Coelho – garsus brazilų rašytojas, kurio knygų yra parduodama daugiau nei 86mln. 150 šalių. Įvairiose šalyse jo knygos yra tarp labiausiai perkamų: Graikijoje, JAV, Italijoje, Izraelyje, Kanadoje, Lietuvoje ir Prancūzijoje. Paulo Coelho yra visų laikų daugiausiai knygų pardavęs brazilų (portugalų kalba) rašytojas. „Alchemikas“ išleistas 57 kalbomis 120 šalių ir visur turėjo nepaprastą pasisekimą.

Knygos "Ali ir Nino" recenzija
Neseniai mūsų knygynuose pasirodžiusio romano „Ali ir Nino“ atsiradimą gaubia paslaptis — kas iš tikrųjų slepiasi po pseudonimu Kurban Said? Azerbaidžano rašytojų sąjunga prisilaiko versijos, kad romaną parašė Yusif Vəzir Çəmənzəminli, kartu su Leo Noussimbaumu, tačiau įrodymų nėra. Pirmą kartą ši knyga pasirodo 1937 metais Vienoje, po septynerių metų — Italijoje, jau pasirašyta Essad Bey vardu — Leo Nosussimbaumo slapyvardžiu. Itališkame leidime Nino vardas pakeistas į Eriką — būtent toks buvo Leo žmonos vardas. Bet visa tai — užkulisiai. O dabar metas pačiam spektakliui.

Knygos "Aliaskos beieškant" recenzija
Rosana LukauskaitėPaauglių grožinės literatūros autorius ir “YouTube” vaizdo dienoraščių kūrėjas iš JAV John Green gimė 1977 m., Indianapolyje. Rašytojas kurį laiką dirbo kaip literatūros kritikas įvairiuose žurnaluose. Jo pirmoji knyga „Aliaskos beieškant“ buvo smarkiai įkvėpta jo paties asmeninės patirties, mokantis Indian Springs mokykloje. Literatūrinis debiutas buvo įvertintas ne tik skaitytojų, kurie įsigydami knygą leido jai patekti į 2005 m. skaitomiausių knygų jauniems žmonėms dešimtuką, bet ir literatūrinės bendruomenės - darbas buvo nominuotas Michael L. Printz apdovanojimu.

Knygos "Apsivalymo ritualas" rezencija
Savotiškas kūrinys. Galima būtų priskirti jį prie detektyvų - pagal tai, su kokia įtampa vyksta veiksmas, kaip siaurėja galimų įtariamųjų ratukas, kaip įnirtingai stengiamasi surasti žudiką anksčiau, negu jis nužudys sekančią auką, o sekimo elnio pėdsakais azartą pakeičia žmogaus pėdsakų tyrinėjimas, stengiantis iš jų suprasti, koks gi maniakas laukia ten, kitam šios pėdsakų grandinės gale.

Knygos "Atskalūno laiškai" recenzija
Kūrinyje “Atskalūno laiškai”, parašytame laiškų stiliumi (ne elektroninių, o pašto!), pasakojama apie sunkų vidurinės mokyklos pirmakursio Čarlio gyvenimą. Po mylimos tetos Helenos mirties bei geriausio draugo Maiklo savižudybės, Čarlis ima skęsti savo mintyse ir nutolsta nuo realaus pasaulio. Būdamas nepaprastai protingas ir intelektualus, Čarlis dėsto įdomias mintis apie gyvenimą, kurios privers susimąstyti ir knygos skaitytojus. Knygos esmė - pagrindinio veikėjo gyvenimas - pradedant pažintimis su naujais draugais ir vakarėliais, baigiant eksperimentais su narkotikais.

Knygos "Aš nužudžiau savo dukterį" recenzija
Autorės profesionalumas neleido jai nuslysti į pigių triukų sritį. Tariama beprotybė ir gulėjimas psichiatrijos klinikoje nesuteikia herojei kaltės atleidimo, o romanui – abejotino pikantiškumo. Romanas išlieka vientisas iki galo – nepaprastai dinamiškas, impulsyvus, parašytas tarsi vienu atsikvėpimu. Įtikina pasirinkta kūrinio forma – „mažasis romanas“. Įtikina ir šie žodžiai: „...kodėl neteko sutikti nė vienos taip kaip aš kenčiančios moters. Nujaučiau, kad jų yra labai daug, bet jos gyvena savo tylos kalėjimuose kartu su nepagimdytais vaikais. [...] Tos moterys gyvena, augina kitus vaikus, bet jų meilė – išvirusi, be gyvybės, ji pamažu virsta drebučiais, klijais, šiaip taip suklijuojančiais kankinantį gyvenimą.“ V. Jasukaitytės romanas liudija, kad meilė negali būti dalijama ir seikėjama – ji beribė, jos užtenka kiekvienai užsimezgusiai gyvybei.

Knygos "Bado žaidynės" recenzija
Neabejoju, kad daugybė žmonių sulygins šią Suzi Kolins (Suzanne Collins) knygą su Koušuno Takami (Koushun Takami) novele “Karališkas mūšis”. Kaipgi galima nesulyginti? Abiejose knygose veiksmas vyksta tolimoje ateityje, despotiško rėžimo šalyse, kur valdžia siunčia vaikus į kovą dėl išlikimo. Nemažai panašumų yra ir pagrindinėje siužeto linijoje. Nepaisant to, Suzi Kolins sugebėjo įnešti “naujo kraujo” į vieną skaitomiausių šių metų kūrinių jaunimui.

Knygos "Briedis Eugenijus" recenzija
Pagaliau vaikų literatūroje švystelėjo dvi šviesios žvaigždės. Pirmoji – liaujamės pataikavę komercinei literatūrai. Antroji, būtinų būtiniausia vaikų literatūroje, – atsisakome grynos didaktikos ir mokome vaikus mandagiai, kilniai, gražiai ir dar visaip kitaip gerai elgtis. Ne tiesmukai, ne pamokslaudami, o žaisdami su jais, teikdami gražių pavyzdžių ir šitaip ugdydami jų charakterį. Ir visa tai rašoma nei į kokį „multiką“ nusižiūrint, o remiantis gimtosios kalbos žaisme, turtingumu, tautosaka.

Knygos "Dabar ir amžinai" recenzija
Danielė Styl (Danielle Steel), gimusi 1947-aisiais Niujorko mieste, viena žymiausių amerikiečių rašytojų, parašiusi per 50 knygų, kurios išversta į daugiau kaip 30 pasaulio kalbų. Faktas, kad Danielės knygos išsilaiko pirmose bestselerių sąrašų vietose, sudarė prielaidą, jog rašytoja buvo įtraukta į Gineso rekordų knygą. Daugelis kritikų rašytoją laiko moterų literatūros žvaigžde. Kiekviena gražiosios lyties atstovė romanų personažuose ras kažko artimo sau: viltį, tikėjimą, refleksijas, pramogas, supratimą.

Knygos "Darant tai" recenzija
Pasmerkta garsios vaikams skirtos literatūros rašytojos Anės Fein (Anne Fine), stipriai išreklamuotos miestuose ant viešojo transporto (reklamos žinutė: “Knyga, kurios jūsų tėvai nenori, kad skaitytumėte”), knyga “Darant tai” tapo kontraversiška dar prieš pasirodant. Be abejonės, tai pati intymiausia novelė parašyta jaunimui. Fantazijos ir kalba, kurią naudoja knygos personažai, labai atvira ir net tiesmuka.




Superkami pratybų atsakymai!