“Namas su akla stiklo verandaâ€
Parašė Admin· 2013.04.05
Knygos pavadinimas: Namas su akla stiklo veranda
Autorius: Herbjorg Wassmo
Originalo kalba: norvegų
Pirmasis leidimas: 1981 m.
Puslapių: 208
Aprašymas:
Å i knyga - tai pirmoji trilogijos “Tora†dalis. TurbÅ«t kiekvienas, kuris skaito Wassmo knygas, stilių atpažintų visada. YpaÄ daug dÄ—mesio skiriama pagrindinÄ—s herojÄ—s Toros jausmams apibÅ«dinti. Å i knyga, deja, priverÄia liÅ«dÄ—ti. KentÄ—ti kartu su pagrindine heroje.
Tora, maža mergaitÄ—, gyvena su mama ir patÄ—viu. Jos tikras tÄ—tis buvo vokietis - prieÅ¡as, deja, per karÄ… jis dingo. MergaitÄ—, dar nežinodama, kad jos tÄ—tis niekada neateis, vis svajoja apie susitikimÄ… su juo. Kai paaiÅ¡kÄ—ja skaudi tiesa, mergaitÄ— svajoja, kad jÄ… aplankys moÄiutÄ— - tÄ—Äio mama. MergaitÄ— pastoviai turi kentÄ—ti patyÄias, nes ji yra vokieÄių pavainikÄ—. Mama uždaro bÅ«do, nekalbi, patÄ—vis prisigÄ—rÄ™s Å¡iurkÅ¡Äiais bÅ«dais skriaudžia mergaitÄ™. Savo namuose ji jauÄiasi nesuprasta ir atstumta. Užtat mamos sesuo RakelÄ— yra tikras pavyzdys - visada besiÅ¡ypsanti, randanti su mergaite bendrÄ… kalbÄ…. Net praradusi viso gyvenimo turtÄ…, ji nesuklumpa, o eina į priekį. MergaitÄ— gyvena svajonÄ—mis, kenÄia, liÅ«di. Kiek skausmo ir baimÄ—s slepiasi mergaitÄ—s viduje, galima suprasti perskaiÄius Å¡ias pastraipas:
“Kai kartu valgydavo Henrikas, Tora visada laikydavo akis nudurtas į stalą. Ji žinojo, kad jis ją stebi. Tik ir laukia, kol ji ką išvers ar šiaip ką iškrės.
Ji įprato valgyti tik tai, kas būtiniausia, kai jis ten. Ir niekada ant riekės nesiberdavo cukraus ir nesitepdavo uogienės. Taip galėjo prišnerkšti. Sūris tiko. Jis tvirtai laikydavosi prilipęs prie sviesto, juo galėjai visiškai pasikliauti.
Pieno stiklinÄ— buvo iÅ¡bandymas. Å i, regis, apvirsdavo vos apie jÄ… pagalvojus. AtrodÄ—, Henriko akys taip ir mato, kaip jos ranka kÄ… nors apverÄia.†(iÅ¡trauka iÅ¡ knygos)
Knyga įdomi, tik reikia pasakyti, kad vietomis autorės mintis yra sunkoka suprasti. Knyga labiau orientuota į bendrą pagrindinės herojės jausmų išraišką, o ne į veiksmą.